iRybářství.cz

1. Při honbě za rybími druhy jsou jeseteři výbornou cílovou skupinou. Pokud navštívíme správnou vodu, můžeme ulovit hned několik druhů najednou. Ještě před nějakými dvaceti lety byli jeseteři v našich vodách naprostou kuriozitou. Díky umělému chovu a vysazování do privátních vod můžeme jesetera jadranského (Acipenser naccarii) chytit jen kousek od domova.

Článek Rybaření vesele i vážně: Jesetera jadranského ulovíte jen kousek o domova se nejdříve objevil na iRybářství.

2. Lidé loví ryby od nepaměti. Zprvu výhradně kvůli obživě. Okolo roku 1880 se však u našich řek začali objevovat udičkáři, kteří konkurovali rybářům živnostníkům, lovícím do čeřenů, vrší nebo tažných sítí. Rybářské náčiní procházelo a prochází neustálým vývojem. Pojďme si jednotlivé metody sportovního rybolovu představit.

Článek ODEMČENÝ ČLÁNEK Z RYBÁŘSTVÍ: Rybaření dříve a nyní (5) – Chytání na živou rybičku se nejdříve objevil na iRybářství.

3. Rybníky na našem území jsou kulturním dědictvím z dob minulých. Z roku 993 pochází první zmínka o osadě „Rybníčku“ v Praze. Další pak z Kosmovy kroniky v roce 1034, kde se dočteme o předávání rybníka Sázavskému klášteru.

Článek Učíme se v Třeboni: Význam rybníků se nejdříve objevil na iRybářství.

4. Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jedny z nejvýznamnější muškařských závodů na světě, které se odehrají na jihočeských revírech v létech 2024 a 2025.

Článek Světové šampionáty v muškaření na jihočeských vodách – podrobné informace se nejdříve objevil na iRybářství.

5. Patnáctý ročník úklidu údolní nádrže Nechranice, který organizoval Severočeský územní svaz ve spolupráci s partnery, potěšil velice hojnou účastí. Pomoci přišlo přes 80 účastníků. Severočeský územní svaz o tom informuje na svém webu.

Článek Fotogalerie: Úklid Nechranické přehrady se letos těšil hojné účasti se nejdříve objevil na iRybářství.

6. V minulém díle jsme si povídali o mražených boilie, jejich přednostech a nevýhodách. Možná jsem jen zapomněl podotknout, že mražení vlastně ani není nutné, pokud boilie po výrobě dobře osušíte a v dohledné době spotřebujete. Je to něco, jako když si koupíte čerstvý chléb. Pár dní vydrží v optimálním stavu a poté začne tvrdnout. Kdybyste ho dali do mikroténu, abyste tvrdnutí zpomalili, časem začne plesnivět. Nějak podobně je to i s „mraženkami“.

Článek Trvanlivá boilie se nejdříve objevil na iRybářství.

7. text: Dalibor Marounek

Článek Cejn na cibuli a bylinkách se nejdříve objevil na iRybářství.

8. Je to jednoznačně nejčastější otázka, kterou dostávám. Odpovídal se na ni nejméně tisíckrát a nejspíš to tak bude i v budoucnu. Volba boilie je pro mnoho rybářů zásadní. Někdy už jsou částečně rozhodnutí a spíš jen chtějí potvrdit svůj výběr, mnozí ale nemají představu, co by zrovna v danou dobu na daném revíru mohlo fungovat, a tak raději požádají o radu.

Článek Jaké boilie zvolit? se nejdříve objevil na iRybářství.

9. Měli jsme v plánu zrealizovat v regionu Šariš na středním úseku řeky Torysy ichtyologický průzkum jistého levostranného přítoku. Museli jsme ho ale téměř zrušit. Po delším období sucha se brzy ráno nad velkou částí východního Slovenska přehnal hustý déšť. Naštěstí pouze mírně zakalil potok (jeho přítok ne) a s průtokem vody to vůbec nepohnulo – většina vody se vsákla v lese do půdy. Proto jsme průzkum nakonec úspěšně zrealizovali. A učinili jsme velmi zajímavý objev.

Článek Zajímavý úlovek z Torysy se nejdříve objevil na iRybářství.

10. Jsme u konce krátkého seriálu, jenž měl velmi schematicky a v rychlosti popsat jednu z možných cest amatérské výroby vlastních vláčecích nástrah – wobblerů. V tuto chvíli už tedy máme svůj první prototyp hotový, je vybaven pevnostními kroužky a trojháčky odpovídajících velikostí i kvality a můžeme vyrazit k vodě!

Článek Domácí výroba wobblerů (5) se nejdříve objevil na iRybářství.