Na Sázavě proběhlo 1. kolo 1. ligy ve feederu

Ve dnech 20.-21. 4. 2024 proběhlo 1. kolo 1. ligy LRU feeder 2024. Závod, který pořádal Preston feeder team, se konal na revíru Sázava 19.

Tento revír sliboval po loňských zkušenostech dobré braní ryb, především cejnů a kaprů. Bohužel počasí závodníkům nepřálo a tento víkend byl ve znamení spíše zimní ligy, kdy počasí připravilo závodníkům opravdové překvapení. Nechyběl déšť, déšť s krupkami, sem tam poletoval sníh, aby v neděli na chvilku během přípravy vykouklo i sluníčko. Teploty se pohybovaly v rozmezí -3°C do +5°C. Toto počasí se výrazně podepsalo na aktivitě ryb.

V sobotu ryby ještě spolupracovaly i přes nepřízeň počasí nadmíru dobře, průměr úlovku na jednoho závodníka byl okolo 17 kg. Sobotní kolo s přehledem vyhrál CzechoSlovakia feeder team MO Tovačov ÚS SMS se součtem umístění 8 (1+1+6). Jako nejlepší místa se v sobotním závodě projevily forhonty A1 (cca 29 kg) a C14 (cca 38 kg).

Na neděli předpověď hlásila o malinko lepší počasí, než bylo v sobotu a očekávalo se, že ryby budou spolupracovat ještě lépe, než tomu bylo v sobotu. Opak ovšem byl pravdou a závodníci bojovali o každou rybu. V neděli byl průměrný úlovek na jednoho závodníka okolo 10 kg. Nedělní kolo opět vyhrál CzechoSlovakia feeder team MO Tovačov ÚS SMS ve složení Pepa Konopásek, Martin Janečka a Fanda Filák se součtem umístění 7 (2+2+3) a tím pádem bylo jasné, kdo vyhraje celé 1. kolo.

Výsledky týmy:

1. CzechoSlovakia feeder team MO Tovačov ÚS SMS

2. RS Crazy Boys MAVER-MRS

3. HONZOVORYBARENI.CZ MO Protivín

20240421 170211

Výseldky Jednotlivci:

1. Janečka Martin - součet umístění 3 (1+2)

2. Daniš Petr - součet umístění 3 (2+1)

3. Konopásek Josef (1+2)

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

20240421 165939 resized

Na závěr bychom chtěli poděkovat Moravskému rybářskému svazu a místní organizaci Žďár nad Sázavou za možnost zorganizovat první kolo právě na revíru Sázava 19. Jendovi Stárkovi za pomoc při přípravě tratě a Kubovi Olšánovi za zpracování výsledků. Vítězům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na další kolo 1. ligy LRU feeder 2024, které se odehraje na Labi v Pardubicích.