Na Nežárce proběhlo 1. kolo II. ligy sk. A v LRU plavaná

O víkendu proběhlo na jihočeské Nežárce 1. kolo II. ligy sk. A v lovu ryb udicí na plavanou. Pořádající organizací byla MO ČRS Jindřichův Hradec, garantem závodu Josef Kostka.

Soutěž proběhla v termínu 4.-5. 5. 2024 na rybářském revíru Nežárka 4 (421 052). Závodu se zúčastnilo celkem 9 družstev a 36 jednotlivců, soutěžilo se na úseku Nežárky s přírodním břehem mezi obcemi Horní a Dolní Žďár, jednalo se o pomalu tekoucí vodu se šířkou 20-25 m a hloubkou 1-1,5 m. Závod měl hladký průběh a celkem bylo naloveno 577,87 kg ryb, průměr na jednoho závodníka dosáhl 8,026 kg, maximální úlovek byl 20 kg.

20240504 110101 20240504 124756
20240504 125044

20240505 102510

Z výsledků soutěže jednotlivců:

1. Matěj Vejvančický (MO ČRS Nepomuk "A")

2. Jan Šimice (MO ČRS Nepomuk "A")

3. Helena Vejvančická (MO ČRS Nepomuk "B")