Všechny tři části soutěže – rybolovná technika, lov ryb udicí i znalostní disciplíny mají v celkovém hodnocení stejnou váhu.

Pokud je vám méně než 18 let (nebo máte děti/vnoučata v odpovídajícím věku), můžete se do soutěže Zlatá udice přihlásit prostřednictvím Vaší místní organizace. Budete-li v kvalifikačních kolech úspěšní, máte šanci se probojovat až do Národního kola, které se bude v červnu 2019 konat pod taktovkou Územního svazu Prahy.

Historické výsledky

Zlatá udice je velmi prestižní záležitostí nejen pro závodníky, ale i územní svazy, které zastupují. Kompletní výsledky od roku 1974 najdete v Almanachu Zlaté udice ke stažení zde.

Podrobné video o Zlaté udici si můžete také pustit zde (děkujeme jeho autorovi Josefu Marešovi z ÚS ČR Prahy).